Futbollisti i Realit që nuk dinte çfarë ishte Champions League (FOTO) – Lajmi.net
Futbollisti i Realit që nuk dinte çfarë ishte Champions League (FOTO)
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 11:05, 7 September 2017
Marcelo dikur nuk e dinte se çfarë gare është Champions League.

Edhe pse ka fituar 3 Champions League në 4 vitet e fundit, një nga lojtarët më të rëndësishëm të Realit të Madridit ka pranuar se deri në moshën 16-vjeçare nuk e dinte se çfarë ishte ky kompeticion.

Bëhet fjalë për një nga kapitenët e madrilenëve, brazilianin Marcelo Vieira, raporton “Top Channel”.

“Isha 16 vjeç kur mësova se çfarë ishte Champions League. Disa miqtë e mi po shikonin ndeshjen Porto-Monaco dhe i pyeta se çfarë ishte. Champions kush? U habitën dhe më thanë: Plako, kjo është finalja e Champions League. Kështu e mësova”, ka shkruar Marcelo në “The Players Tribune”.


Fjalët kyçe: Marcelo, Real Madrid

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play Bubble Trouble