Fundjavë e “nxehtë” me shumë derbi në futboll – Lajmi.net
Fundjavë e “nxehtë” me shumë derbi në futboll
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliPremier LeagueSerie ASport 20:54, 3 November 2017
Është Premierliga që ka rezervuar dy ndeshje derbi, atë mes Manchester City dhe Arsenalit, dhe përballjen mes Chelsea dhe Manchester Unitedin.

Ligat evropiane të futbollit rikthehen me shumë ndeshje interesante.

Fundjava që po vjen, do të jetë e ngjeshur me derbi, duke u garantuar tifozëve të futbollit spektakël.

Është Premierliga që ka rezervuar dy ndeshje derbi, atë mes Manchester City dhe Arsenalit, dhe përballjen mes Chelsea dhe Manchester Unitedin.

Një sfidë interesante është edhe ajo mes Interit dhe Torinos në Serie A, për faktin se 70 mijë bileta janë shitur për këtë përballje.

Në La Liga, Barcelona në ‘Camp Nou’ takohet me Sevillan, për të dalë në Bundesligë, ku Borussia Dortmundi takohet me Bayern Munich, për garën për kreun e tabelës./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper