Edhe pse të ndarë, Xhemajli e Erjona ‘bashkohen’ në Itali – Lajmi.net
Edhe pse të ndarë, Xhemajli e Erjona ‘bashkohen’ në Itali
Autori: Lajmi.net Serie ASport 13:15, 11 January 2018
Blerim Xhemajli dhe Erjona Sulejmani i dhanë fund martesës së tyre para pak javësh, lajm ky që përfundoi në qendër të vëmendjes mediatike.

Së fundi Erjona është vendosur në Itali, ku ka botuar edhe një libër, si dhe po merr pjesë në disa spektakle, që po e ndihmojnë të rritë famën e saj. Por mesa duket edhe Blerimi ka ndërmend t’i shkojë pas, sepse ka vendosur të kthehet në Itali.

Këtë detaj e ka zbuluar trajneri i Montrealit, që u shpreh se Xhemajli i ka kërkuar klubit kanadez ta lejojë të kthehet në Serinë A te Bologna, skuadër ku futbollisti me origjinë shqiptare luajti deri në fund të sezonit të kaluar.

Trajneri i Montrealit është shprehur gjithashtu se klubi kanadez ka ndërmend t’ia lejojë këtë transferim Xhemajlit, pasi nuk dëshiron të mbajë futbollistë jashtë vullnetit të tyre.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy