E çuditshme: Skuadra e Superligës luajti dje me tre kapitenë gjatë një ndeshje – Lajmi.net
E çuditshme: Skuadra e Superligës luajti dje me tre kapitenë gjatë një ndeshje
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 11:41, 21 August 2017
Lirisë i ka ndodhur diçka e pabesueshme dje në udhëtimin në Gjakovë, ku u mposht nga Vëllaznimi.

Gjatë 90 minutave, skuadra prizrenase ka pasur tre kapitenë të ndryshëm, përcjellë Gazeta Olle.

Ndeshjen me shiritin e kapitenit e nisi Meriton Korenica, ndërsa pas lëndimit të tij e mori Mustafa.

Ky i fundit më vonë u zëvendësua dhe ia dorëzoi shiritin e kapitenit Memajt.

Ndryshe, “freskia” e kapitenëve gjatë gjithë kohës nuk iu bëri punë bardhezinjve, që dolën kokëulur nga Gjakova.

Vëllaznimi e fitoi derbin e madh të Rrafshit të Dukagjinit me rezultat minimal 1:0, falë golit të Albutrint Morinës.

Fjalët kyçe: Superliga

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion