Duel ndërmjet Porsche Panamera Turbo dhe Mercedes-AMG E63 S (Video) – Lajmi.net
Duel ndërmjet Porsche Panamera Turbo dhe Mercedes-AMG E63 S (Video)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 19:43, 11 September 2017
Porsche Panamera Turbo është ndër veturat me katër dyer më të shpejta në botë.

Por në anën tjetër është Mercedes-AMG E63 S 2017 i cili jo vetëm që është më i fuqishëm, por është edhe më i lehtë.

Sa i përket performancës, E63 S vjen me motor i cili prodhon 612 PS dhe 850 Nm torkë, ndërsa motori i Panamera Turbo prodhon 550 PS dhe 770 Nm torkë, transmeton Express. Gjithashtu, Mercedes është gjysmë sekonde më i shpejtë me përshpejtimin nga 0-100 km/h dhe peshon 115 kg më pak.

Fjalët kyçe: Mercedes, Porsche

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown