Del Piero: Kjo dua t’i ndodh Buffonit në ditën e pensionimit nga futbolli – Lajmi.net
Del Piero: Kjo dua t’i ndodh Buffonit në ditën e pensionimit nga futbolli
Autori: Lajmi.net Serie ASport 7:23, 16 May 2018
Alessandro Del Piero ka komentuar mundësinë e pensionimit të Gianluigi Buffonit.

Alessandro Del Piero ka komentuar mundësinë e pensionimit të Gianluigi Buffonit pas ndeshjes Juventus – Verona të shtunën në Serie A.

Ish kapiteni i “Bianconerëve” ka thënë se dëshiron që Buffon të tërhiqet dhe të përshëndetet nga i tërë stadiumi, ashtu siç i ndodhi atij në ndeshjen e fundit për ekipin nga Torino.

“Nëse ndodh këtë fundjavë, uroj që Gigi të përshëndetet nga i tërë stadiumi në këmbë, njësoj si unë”, u shpreh ai, përcjell “lajmi.net”.

“Ky është një falënderim i madh dhe derisa po ecja rreth fushës i falënderoja ata që më kanë dashur dhe i kam dashur gjithmonë”, theksoi Del Piero. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO