Dardan Morina mbron titullin e botës, e nokauton kundërshtarin në raundin e dytë – Lajmi.net
Dardan Morina mbron titullin e botës, e nokauton kundërshtarin në raundin e dytë
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 0:11, 12 March 2017
Dardan Morina ka mbrojtur titullin botëror të tajboksit në WKU në kategorinë deri në 76 kilogramë.

Luftëtari nga Kosovës i kanë mjaftuar dy raunde për ta rrëzuar 23 vjeçarin nga Polonia, David Nowak.

Pas luftës, Morina ka falënderuar në gjuhën shqipe gjithë shqiptarët për mbështetjen,e  veçanërisht atë që ishin në sallë e pandërprerë thërrisnin emrin e tij./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

 

Fjalët kyçe: Dardan Morina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2