Cilic në finale të Wimbledonit, e pret fituesin Federer – Berdych – Lajmi.net
Cilic në finale të Wimbledonit, e pret fituesin Federer – Berdych
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 17:17, 14 July 2017
Marin Cilic ka kaluar në finale të Wimbledonit.

Kroati ka mposhtur 3:1 në sete (6-7 6-4 7-6 7-5) Sam Querreyn.

Edhe pse e humbi setin e parë, Cilic gjeti forcën të rikthehet në lojë dhe të sigurojë finalen e parë të Wimbeldonit në karrierën e tij.

Në finalen e madhe, Cilic do të takohet me fituesin e përballjes Roger Federer dhe Tomas Berdych./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Marin Cilic, Wimbledon

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels
  • Play Bubble Trouble