Chelsea ofron 100 milionë euro për dy lojtarë të Juventusit – Lajmi.net
Chelsea ofron 100 milionë euro për dy lojtarë të Juventusit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 16:51, 9 July 2018
Maurizio Sarri është gjithnjë e më afër stolit të Chelsea, ku do të zëvendësojë Antonio Conten.

Ish trajneri i Napolit, me t’u emëruar trajner i Chelsea, do të kërkojë të “peshkojë” në Serie A, te skuadra e Juventusit.

‘La Gazzetta Dello Sport’ raporton se Sarri do të kërkojë transferimin e dy yjeve të Juventus, Gonzalo Higuain dhe Daniele Ruganin.

Për Higuain, Chelsea do të ofrojë 60 milionë euro, ndërsa për Ruganin 40 milionë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO