Befason Mourinho: Ja çfarë thotë për Bayernin që po ia blen lojtarët Dortmundit – Lajmi.net
Befason Mourinho: Ja çfarë thotë për Bayernin që po ia blen lojtarët Dortmundit
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 21:46, 20 March 2017
Jose Mourinho ka kritikuar Bayern Munich.

Portugezi gjatë një interviste për ‘France Football’, ka deklaruar se kampionati anglez dallon shumë nga ai gjerman, ku cek se si Bayerni dobëson çdo vit rivalët kryesor të tyre, Borussia Dortmund.

“Në Angli, klubet ekonomikisht janë më të forta dhe tregu i transferimeve është i hapur për të gjithë”, ka deklaruar Mourinho.

“Por, nëse marrim shembull Gjermaninë, ju e dini kampionin e ligës para se të fillojë sezoni, pasi që Bayerni merr lojtarët më të mirë te Bayernit. Gozten, pastaj Lewandowskin, pastaj Hummels, çdo vit bënë këtë gjë”, ka shtuar ai./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

Fjalët kyçe: Jose Mourinho

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Stealth Sniper