Barcelona zgjedh përforcimin e ri, vjen nga Sevilla – Lajmi.net
Barcelona zgjedh përforcimin e ri, vjen nga Sevilla
Autori: Lajmi.net La LigaSport 12:01, 11 May 2018
Barcelona ka identifikuar një përforcim të ri për afatin kalimtar të verës.

Barcelona mendon seriozisht për Clement Lenglet madje dëshiron ta mbyllë sa më shpejt blerjen e mbrojtësit francez.

Emisarët blaugrana kanë vëzhguar disa ndeshje 22-vjeçarin dhe janë të bindur se do të jetë përforcimi ideal per prapavijën dhe për të shmangur konkurrencën ofrojnë 30 milionë euro menjëherë.

Ky është edhe objektivi i Barcelonës sepse më 1 korrik për Lenglet hyn në fuqi klauzola e re e cila është 45 milionë euro, shumë që janë gati ta paguajnë disa klube të tjera të rëndësishme.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO