Aeroplani më i madh në botë merr qiellin (Video) – Lajmi.net
Aeroplani më i madh në botë merr qiellin (Video)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 19:53, 2 January 2018
Aeroplani amfib më i madh në botë, China AG600, ka bërë fluturimin e suksesshëm dhe ka qëndruar për rreth një orë në hapësirë.

Ky aeroplan i përafërt me madhes të Boeing 737, por që me katër motorë turbohelikë, fluturoi nga aeroporti i Zhuhai në krahinën jugore të Guangdong, shkruan BBC.

Ky aeroplan mund të bartë 50 njerëz dhe në maksimum të qëndojë në qiell për 12 orë.

Me të thuhet se mund të ndihmohet në fikje zjarresh dhe operacione shpëtimi, por gjithashtu edhe në përdorime ushtarake.

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble