Të Infektuar: 9274

Të Shëruar: 5190

Të Vdekur: 296

Zvicra 0-0 Anglia*, notat e lojtarëve

18:02 | 9 Qershor 2019

Anglia arriti të mposhte Zvicrën falë penalltive, për ta marrë edhe vendin e tretë në Ligën A të Ligës së Kombeve.

Koha e rregullt përfundoi me rrjeta të paprekura, ashtu si përfundoi edhe shtesa me dy herë nga 15 minuta.

Nga pika e bardhë më të saktë u treguan futbollistët e Gareth Southgate, që shënuan fitore me rezultat 6-5, transmeton lajmi.net.

Te Zvicra paraqitje të mirë patën portieri Sommer, mbrojtësit Akanji dhe Schare, ndërsa paraqitje lëvduese kishte edhe Granit Xhaka.

Harry Maguire është vlerësuar si më i miri te Anglia me notën 8.0.

Më poshtë ua përcjellim vlerësimet e plota të të dyja skuadrave. /Lajmi.net/