Zëvendësimi i Cadillac ATS-V duket i shkëlqyer në regjistrimet e patentave (Foto) – Lajmi.net
Zëvendësimi i Cadillac ATS-V duket i shkëlqyer në regjistrimet e patentave (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:02, 10 July 2018
Më parë këtë vit, GM njoftoi se sedani Cadillac ATS do të zëvendësohet. Coupe ATS do të vazhdoj edhe një vit tjetër, por GM po punon për një zëvendësim për të dy makinat.

Zëvendësimi do të quhet CT5. Regjistrimet e reja të patentave të dorëzuara në Zyrën e Patentave dhe të Markave të SHBA-ve të marra nga GM tregojnë dizajnin e asaj që do të duket CT5, transmeton Lajmi.net

Numri i patentës D821,923 në të cilin është aplikuar teknologjia e fundit është zbuluar me 3 korrik. Është e lehtë të thuhet se ky do të jetë zëvendësimi i ATS pasi dizajni dhe koncepti janë thjesht mahnitës.

Shikoni fotografitë./Lajmi.net/ 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO