Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Wilfried Zaha përsëri në radarin e Arsenalit

19:27 | 7 Prill 2021

Arsenali ka ringjallur interesin për sulmuesin e Crystal Palace, Wilfried Zaha dhe mund të bëjë një lëvizje këtë verë.

Zaha ishte në radarin e Arsenalit në verën e vitit 2019 dhe klubi u raportua në atë kohë se kishte ofruar 40 milion £, e cila u konsiderua ‘qesharake’ nga Palace dhe u refuzua menjëherë, transmeton lajmi.net.

Pavarësisht se Topçinjtë ishin një tifoz i Zaha-s, ata përfundimisht përfunduan një marrëveshje prej 72 milion funtave me Nicolas Pepe në vend të atij.

Shansi i 28-vjeçarit për të bërë hapin përpara në një klub më të madh duket se është kthyer përreth dhe 90min e kupton që Arsenal është i etur për ta nënshkruar atë edhe një herë.

Pasi i kanë mbetur vetëm 2 vite kontratë, Palace është e interesuar për të marrë para nga lojtari dhe kësisoj ai mund të transferohet në Arsenal.

Klubet në Itali dhe Francë janë duke e vëzhguar Zaha-n por ai do të preferonte të qëndronte në Londër.

Topçinjtë janë gati të shesin Alexandre Lacazette për të mbledhur para, Inter, Roma, Sevilla dhe Atletico Madrid janë të interesuar për të./Lajmi.net/