VW Beetle shpejt mund të festojë një rikthim si një makinë elektrike – Lajmi.net
VW Beetle shpejt mund të festojë një rikthim si një makinë elektrike
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 20:36, 4 July 2018
Volkswagen po konsideron rikthimin e makinës së kultit si një makinë plotësisht elektrike.

Dizajni kryesor i VW Klaus Bischoff thotë në një intervistë se ka konsiderata për të sjellë përsëri VW Beetle si një makinë elektrike. Përkatësisht, Wolfsburgu tashmë ka përshkruar një Beetle elektrike . Ata donin të shihnin se çfarë do të dukej si një E-Beetle me katër dyer , thotë Bischoff . Megjithatë, VW fillimisht fokusohet kryesisht në zhvillimin e konceptit të ID, transmeton lajmi.net.

Është një sistem modular për makinat elektrike në të cilat VW ka punuar që nga viti 2015. Në të ardhmen, MEB do të shërbejë si bazë për modelet e ndryshme të automjeteve elektrike. Sistemi modular duhet të lejojë prodhuesin e makinave më shumë fleksibilitet në zhvillimin e modeleve të reja.

New Beetle erdhi në treg në vitin 1997. Në vitin 2011, gjenerata e dytë u prezantua dhe pesë vjet më vonë u bë një ndërrim i fytyrës. Tashmë disa muaj më parë, VW kishte deklaruar se Beetle nuk do të prodhohej në formën e saj aktuale për shumë kohë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO