Villarreal – Liverpool, formacionet e mundshme

Villarreali dhe Liverpooli do të përballen të martën në kuadër të gjysmëfinales së Champions League.

Sport

03/05/2022 17:01

Ndeshja fillon në orën 21:00 dhe luhet në “El Madrigal”, transmeton lajmi.net.

Ndonëse ende ka kohë deri në publikimin e formacioneve zyrtare, mediet në Angli dhe Spanjë pak a shumë i kanë parashikuar skemat me të cilat do të startojnë të dyja skuadrat.

Lajmi.net më poshtë jua përcjell formacionet e mundshme.

Villarreal (4-4-1-1): Rulli; Foyth, Albiol, Torres, Estupinian; Chukwueze, Capue, Parrejo, Trigueros; Lo Celso; Danjuma.

Liverpool (4-3-3): Alison, Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Thiago; Salah, Mane, Diaz. /Lajmi.net/