UEFA publikon formacionin e vitit në Champions League, Benzema shpallet lojtari i sezonit

Sport

31/05/2022 11:57

UEFA ka publikuar formacionin e sezonit për kompeticionin e Champions League.

Ashtu edhe siç pritej, Karim Benzema është pika referuese në sulm, si dhe njëkohësisht është shpallur lojtari më i mirë i sezonit në këtë kompeticion, përcjell lajmi.net.

Me një sistem 4-3-3, në formacion zënë vend katër lojtarë të Liverpool, katër të Real Madrid, një i Chelsea dhe një i PSG.

Liverpool dominon repartin e mbrojtjes, me tre mbrojtës dhe një mesfushor defensiv.

Më poshtë mund ta shihni formacionin e vitit në CL. /Lajmi.net/