Twitter përdor strategji të re kundër përdoruesve agresivë – Lajmi.net
Twitter përdor strategji të re kundër përdoruesve agresivë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 10:24, 16 May 2018
Twitter dëshiron të veprojë kundër përdoruesve agresivë me ndihmën e një analize të sjelljes.

Kompania njoftoi se në të ardhmen, postimet në Twitter me fyerje ose ngacmim do të bllokohet.

Tweets-at e përdoruesve të ngarkuar negativisht janë shtyrë më thellë në rezultatet e kërkimit dhe bisedat, shpjegoi shërbimin e mesazhit të shkurtër të martën.

Në testet fillestare, numri i postimeve të Twitter për kërkime ka rënë për katër për qind dhe në bisedat për tetë për qind, tha ai. Twitter – dhe platforma të tjera online – ka kohë që Twitter akuzohet se nuk bën mjaftueshëm për fyerje, ngacmim dhe urrejtje.

Dhe duke marrë parasysh këto kërkesa nga përdoruesit e saj, tashmë Twitter duket se do të lëviz më shumë në këtë drejtim duke mos lejuar që Twitter të kthehet në një rrjet social ku shpërndahet dhuna dhe urrejtja.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO