Tmerr në Genova, konfirmohen 11 të vdekur nga shembja e urës

14:04 | 14 Gusht 2018

Shembja e urës në Genova po merr përmasa edhe më tragjike.

Sipas Corriere Della Sera është konfirmuar vdekja e të paktën 11 personave.

Bilanci mbetet provizor pasi ekziston frika se numri I viktimave të jetë më i lartë.

Mbi 20 makina me dhjetra persona kanë mbetur nën rrënoja dhe qindra forca zjarrëfikëse janë në betejë me kohën për shpëtimin e të mbijetuarve.

Sic u kemi njoftuar më herët, bëhet fjalë për urën ‘Morandi’, që lidh Genovën Perëndimore me Ligurian.

Mediat italiane raportojnë se shembja e urës mund të ketë ardhur nga moti i keq.

Lexoni edhe:

Momenti i rëndë, ja si shembet ura e lartë 100 metra në Xhenova të Italisë /VIDEO-FOTO