Tesla tregon videon e parë të Modelit 3 – Lajmi.net
Tesla tregon videon e parë të Modelit 3
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:24, 7 July 2018
Tesla ka lëshuar një video të makinës së saj më të re të Modelit 3.

Me vlerë prej 78,000 dollarësh, është versioni më i shtrenjtë i Modelit 3, por edhe më i fuqishmi. Tani Tesla ka lëshuar një video të parë të performancës së modelit 3 duke i fërkuar gomat në asfalt, transmeton lajmi.net.

Model 3 Performance skidpad testing (🔈on!)

A post shared by Tesla (@teslamotors) on

Model 3 duhet të përshpejtojë  nga 0 në 100 km / h në 3.5 sekonda.

Shpejtësia maksimale është 250 km / h. Një avantazh mbi Modeli S P100D është se Model 3 peshon rreth 450 kilogramë më pak dhe kështu ka karakteristika më të mira lëvizëse. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO