Talenti i madh zgjedh Shqipërinë (FOTO)

Qerim Avdijaj pritet të veshë fanellën e Kombëtares shqiptare, U17.

Sport

24/10/2015 09:58

Qerim Avdijaj, vëllai i talentit i cili ka klauzolën 49 milionë euro te klubi gjerman i Schalkes, Donis Avdiaj, pritet të veshë fanellën e kombëtares shqiptare, U17.

Sipas faqes “Albania Team” vëllai i Donis Avdijajt, 15-vjeçari Qerim Avdijaj, shumë shpejt do të ftohet në kombëtaren shqiptare U17.

Talenti më i ri i familjes Avdijaj aktivizohet për Vfl Osnabruck U17 ndërkohe që shumë skuadra gjermane kërkjnë ta kenë në skuadër për të ardhmen.

Donisi ndërkohë luan si i huazuar në Austri te Strum Graz dhe ende nuk ka vendosur se cilën përfaqësuese do të zgjedh, Shqipërinë ose Gjermaninë.