Spanja publikon listën e të ftuarve për ndeshjet e Ligës së Kombeve

Sport

23/05/2022 12:07

Kombëtarja spanjolle, me në krye Luis Enrique ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për Ligën e Kombeve.

Sot gjatë një konference për media, Enrique ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e muajit qershor.

Në listë është edhe Thiago Alcantara. Ai te Liverpool po kalon në një sezon të jashtëzakonshëm, por dje u lëndua. Ende nuk dihet sa serioze është, megjithëse Jurgen Klopp tha se është në dyshime për finalen e Ligës së Kampionëve dhe se nuk ishte optimist.

Mbetet të shihet a do të jetë i gatshëm për ndeshjet që ‘La Roja’ do t`i luajë në qershor.

Të ftuar janë edhe Ansu Fati, i cili rikthehet pas tejkalimit të lëndimit dhe Marco Asensio.

Spanja në Ligën e Kombeve do të përballet me Portugalinë, Republikën Çeke, Zvicrën.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell lojtarët e ftuar për ato ndeshje.

Portierë: Unai Simón (Athletic), Robert Sánchez (Brighton), David Raya (Brentford)

Mbrojtës: Iñigo Martínez (Athletic), Pau Torres (Villarreal), Carvajal (Real Madrid), Jordi Alba, Eric García (Barcelona), Laporte (Manchester City), Azpilicueta dhe Marcos Alonso (Chelsea).

Mesfushorët: Busquets dhe Gavi (Barcelona), Koke dhe Marcos Llorente (Atlético), Rodri (Manchester City), Thiago (Liverpool) dhe Carlos Soler (Valencia).

Sulmues: Morata (Juventus), Marco Asensio (Real Madrid), Raul de Tomás (Espanyol), Dani Olmo (RB Leipzig), Sarabia (Sporting Club), Ansu Fati dhe Ferran Torres (Barcelona).