Sneijder tradhton Interin: Dua të kthehem te kjo skuadër në Itali

Ëesley Sneijder dëshiron të kthehet në Serie A.

Sport

20/11/2016 11:20

Mesfushori holandez ia ka dhënë një goditje ish-klubit të tij Inter, duke theksuar që ëndrra e tij është që të luajë për Milanin.

“Nëse do të kthehesha në Serie A, do të luaja për Milanin. Kjo ka qenë ëndrra ime si fëmijë”, deklaroi Sneijder për “Gazzetta dello Sport”, përcjellë “Lajmi.net”.

Holandezi ishte pjesë e Interit në suksesin historik të klubit, ku për një edicion fitoi tripletën.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.