Smartphoni që do ta mbajë baterinë deri në shtatë ditë – Lajmi.net
Smartphoni që do ta mbajë baterinë deri në shtatë ditë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:46, 7 April 2018
Blackview P10000 Pro ka një bateri të rikarikueshme që është pothuajse katër herë më e madhe se modelet aktuale të Android-it në 11.000 mAh.

Modelet aktuale të modeleve të smartphone-ve të premtuara kërkojnë jetëgjatësi më të gjatë të baterisë. Në realitet, megjithatë, bateria është zakonisht e zbrazur në fund të ditës.

Një smartphone i ri tani duhet të zgjasë një javë të plotë përpara se të rimbushet.

Kineze Blackview P10000 Pro ka një bateri me kapacitet prej 11,000 mAh. Për krahasim: Samsung S9 lëshuar kohët e fundit ka një bateri prej 3000 mAh, iPhone X 2716 mAh. Sipas Blackview, bateria gjigante do të lejojë një kohë të gjatë deri në shtatë ditë përdorim. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO