Shqetësuese! Ja çfarë po ndodh me mesazhet e juaja në Facebook – Lajmi.net
Shqetësuese! Ja çfarë po ndodh me mesazhet e juaja në Facebook
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 20:10, 6 April 2018
Mark Zuckerberg, krijuesi i rrjetit social më të madh në botë Facebook, ka pranuar dje se kompania e tij lexon të gjitha mesazhet e shkëmbyera midis përdoruesave.

Bëhet fjalë për mesazhet e shkëmbyera në aplikacionin Messenger të Facebook.

Sipas z. Zuckerberg, Facebook lexon të gjitha tesktet dhe fotot/videot të shkëmbyera, në mënyrë që ato të mos jenë materiale të jashtë-ligjshme, raporton TechSot.Al

Edhe pse qëllimi i Facebook është i mirë, përgjimi i komunikimit privat nuk duket se do të shkojë mirë me opinionin publik, i cili e ka kritikuar ashpër Facebook-un lidhur me skandalin më të fundit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO