Pas 32 vitesh vdes njëri nga të mbijetuarit e tragjedisë Hillsborough, Liverpooli: Është viktima e 97-të

Liverpooli ka konfirmuar se tifozi i mbijetuar nga Hillsborough, Andrew Devine ka vdekur.

Sport

29/07/2021 08:17

Klubi i Liverpoolit ka konfirmuar se njëri nga tifozët e mbijetuar në incidentin e Hilsborough në vitin 1989, Andrew Devine ka vdekur papritur në moshën 55 vjeçare, transmeton lajmi.net.

Devine vdiq plot 32 vite pas incidentit që mori jetën e 96 personave ku Liverpooli e quajti viktimën e 97-të.

“The Reds” shprehën nushllimet për familjen e Divine dhe kërkoi nga mediat të respektohet privatësia e familjes së tij./Lajmi.net/