Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

Nostalgji për ‘Nintendo’-n? Kompania lanson pajisjen e re ‘Switch Lite’

9:43 | 11 Korrik 2019

Nintendo po ngushton diametralisht konzolën popullore ‘Switch’, nëpërmjet lansimit të një modeli më pak të shtrenjtë.

Kompania japoneze lansoi ‘Nintendo Switch Lite’ sot, e cila karakterizohet nga forma kompakte me ekran 5.5-inçësh, transmeton lajmi.net.

Pajisja do vijë në tri ngjyra, sapo të lansohet më vonë këtë vit: të verdhë, gri dhe ngjyrë të bruztë.

‘Switch Lite’ është planifikuar për lansim më 20 shtator për 175 euro.

Një pajisje e kufizuar e ‘Pokemon Sword and Shield’ do të jetë në dispozicion edhe më vonë gjatë vjeshtës, duke filluar nga 8 nëntori. /Lajmi.net/