Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Ndodh në Spanjë, gjyqtarja kërcënohet dhe abuzohet

23:50 | 9 Dhjetor 2019

Kishte skena të dhimbshme gjatë një ndeshje në Fuerteventura gjatë fundjavës, me një gjyqtare femër që u kërcënua dhe abuzua.

Abuzimi ka ardhur nga një tifoz dhe është dënuar nga federata lokale.

“Nëse ju kap nga jashtë, do t’ju dhunoj”, ishte rreshti i dëgjuar nga shkallët e stadiumit.

Të hënën, Las Palmas FA lëshoi një deklaratë, ku konfirmuanidentifikimin e personit dhe solidarizimin me gjyqtaren. /Lajmi.net/