Momenti kur Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në MLS

Xherdan Shaqiri ka përjetuar një ndeshje për t’u harruar në kampionatin elitar të futbollit në ShBA. Futbollisti nga Zhegra e Gjilanit është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen Chicago Fire – Columbus, shkruan lajmi.net. Po shënohej minuta e 67-të kur Xherdan Shaqiri shkaktoi një ndërhyrje të rëndë në kundërshtarin e tij dhe me ç’rast…

Sport

21/09/2023 09:40

Xherdan Shaqiri ka përjetuar një ndeshje për t’u harruar në kampionatin elitar të futbollit në ShBA.

Futbollisti nga Zhegra e Gjilanit është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen Chicago Fire – Columbus, shkruan lajmi.net.

Po shënohej minuta e 67-të kur Xherdan Shaqiri shkaktoi një ndërhyrje të rëndë në kundërshtarin e tij dhe me ç’rast u përjashtua me të kuq pas dy të verdhëve.

Ky ishte kartoni i kuq për herë të dytë në karrierën e Xherdan Shaqirit.

Chicago Fire pësoi në fund 3:0 nga Colmbus Creë në stadiumin “Loëerd Field”.

Mëposhtë mund ta shikoni momentin./Lajmi.net/