Moises Caicedo deklaron publikisht se dëshiron të largohet nga Brighton

Moises Caicedo kërkon të largohet nga Brighton. Mesfushori i Brighton, Moises Caicedo, ka deklaruar publikisht se dëshiron të largohet nga klubi dhe të shfrytëzojë një mundësi madhështore pas një oferte prej 60 milionë funtesh nga Arsenali. Drejtuesit e Premier Ligës panë që një ofertë për Caicedo të refuzohej të premten pasi Brighton këmbënguli se ai…

Sport

28/01/2023 12:51

Moises Caicedo kërkon të largohet nga Brighton.

Mesfushori i Brighton, Moises Caicedo, ka deklaruar publikisht se dëshiron të largohet nga klubi dhe të shfrytëzojë një mundësi madhështore pas një oferte prej 60 milionë funtesh nga Arsenali.

Drejtuesit e Premier Ligës panë që një ofertë për Caicedo të refuzohej të premten pasi Brighton këmbënguli se ai nuk ishte në shitje, përcjell lajmi.net.

Chelsea gjithashtu shprehu interesim për 21-vjeçarin në fillim të këtij muaji, me ofertën e tyre prej 55 milionë funtesh që u refuzua menjëherë.

Brighton e ka humbur tashmë Leandro Trossard nga Arsenali këtë muaj, me menaxherin Roberto De Zerbi që dëshiron ta mbajë skuadrën e tij të bashkuar deri në verë.

Megjithatë, lojtari ka shprehur publikisht që dëshiron të largohet nga ekipi i tij.

“I jam mirënjohës z. Bloom dhe Brighton që më dhanë mundësinë për të ardhur në Premier League dhe ndjej se kam bërë gjithmonë më të mirën për ta. Unë luaj gjithmonë futboll me buzëqeshje dhe me zemër.

Unë jam më i riu nga 10 vëllezërit e motrat nga një edukim i dobët në Santa Domingo në Ekuador. Ëndrra ime gjithmonë të jem lojtari më i dekoruar në historinë e Ekuadorit.

Jam krenar që jam në gjendje të sjell një tarifë rekord transferimi për Brighton që do t’i lejonte ata ta ri investonin atë dhe të ndihmonte klubin të vazhdojë të jetë i suksesshëm.

Tifozët më kanë marrë në zemrat e tyre dhe ata do të jenë gjithmonë në zemrën time, kështu që shpresoj që ata të kuptojnë pse dua të shfrytëzoj këtë mundësi madhështore”.

Kujtojmë që 21 vjeçari iu bashkua Brightonit në janar te vitit 2022 nga ekipi belg, Beerschot./Lajmi.net/