Messi: Këto janë ekipet me të cilat nuk dua të takohemi në “Botërorin 2018”

Lionel Messi ka disa skuadra me të cilat nuk dëshiron të takohet në "Kampionatin botëror 2018".

Sport

08/11/2017 13:46

Lionel Messi ka thënë se ka disa skuadra me të cilat nuk dëshiron të takohet ne Kampionatin botëror 2018.

Sulmuesi i Argjentinës inspiroi ekipin e tij drejt kualifikimit për në garën e madhe në Rusi.

Kurse, tani ka disa skuadra me të cilat nuk dëshiron të takohet.

“Dua t’i shmangem Spanjës në grup të Botërorit sepse është një kundërshtar të vështirë”, deklaroi Messi për mediat argjentinase, përcjell “lajmi.net”.

“Kandidatë janë Spanja, Brazili, Gjermania dhe Franca”, u shpreh ai. /Lajmi.net/