Mbyllet edhe xhiroja e 33-të, Prishtina distancohet nga Drita dhe Ballkani

17:03 | 6 Maj 2021

Është mbyllur edhe një xhiro në kuadër të Superligës së Kosovës.

Arbëria e Dobrajes ka bërë befasinë duke e mposhtur Ballkanin në Suharekë me rezultat 2 – 3, derisa Drenica ka mposhtur Llapin, shkruan lajmi.net.

Pas xhiros së 33-të, Prishtina është distancuar në krye me 72 pikë, tri më shumë se Drita dhe pesë se Ballkani.

Nga ana tjetër, vazhdon gara e ashpër për mbijetesë, ngase pesë pikë i ndajnë pozitën e pestë dhe të tetë, kurse kanë mbetur edhe tri xhiro.

Renditja e plotë tabelore./Lajmi.net/