Mazzarri afër Marseille

Marseille e kërkon Walter Mazzarrin si trajnerin e ri të skuadrës.

Sport

12/08/2015 12:18

Klubi i famshëm francez u mposhtë në shtëpi në ndeshjen e parë të Ligue 1 nga Caen dhe menjëherë pas ndeshjes dha dorëheqje Marcelo Bielsa.

Marseille ishte interesuar edhe për trajnerin Jurgen Klopp, por ky i fundit kishte refuzuar ofertën.

Sipas mediave franceze Walter Mazzarri ndodhet afër arritjes së marrëveshjes me klubin e madh francez.