Të Infektuar: 3508

Të Shëruar: 1902

Të Vdekur: 75

Man City bën detyrën, mposht lehtësisht Burnleyn

23:06 | 3 Dhjetor 2019

Manchester City ka arkëtuar pikët e plota nga udhëtimi në Burnley, në ndeshjen e xhiros së 15-të të Premierligës.

Kampionët e Premierligës kanë mposhtur 1:4 skuadrën e Burnleyt në stadiumin ‘Turf Moor’.

Gabriel Jesus shënoi dy golat e parë për skuadrën e Pep Guardiolas, kur shënoi në minutat 24’ dhe 50’.

Rodri në minutën e 68’ çoi në 0-3 epërsinë, ndëra Riyad Mahrez në minutën e 87’, shënoi për 0-4.

Për vendasit, golin e vetëm e shënoi Brady, në minutën e 89’./Lajmi.net/