Ky është smartfoni që po sfidon iPhone X dhe Samsung S9 – Lajmi.net
Ky është smartfoni që po sfidon iPhone X dhe Samsung S9
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 19:19, 6 April 2018
Modeli i ri i Huaweit, Huawei P20 po llogaritet si sfidues i iPhoneX dhe Samsung S9. Ekspertët po e vlersojnë këtë model si tejet funksional duke patur karakteristika të veçanta.

Huawei P20 ka ekran 5.8 inç me bateri 3400mAh, ka dy kamera të pasme 12MP RGB + 20MP.

Kompania kineze ka njoftuar se çmimi i telefonit në Evropë mbetet i njëjt, pra 899 euro.

Kamera e tij është vërtetë fantastike duke u krahasuar me një aparat digjital./Indeksonline/

hua huwaie vla07447

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO