Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Kosova ‘shpërthen’ ndaj Serbisë, e mposht në Kupën e Evropës

17:40 | 19 Maj 2019

Në Maqedoninë e veriut është mbajtur Kupa Evropiane në Paragliding.

Në këtë garë ku kanë marrë pjesë 14 shtete pjesëmarrës ishte edhe Kosova ku korri suksese të mëdha.

Klubi kosovar, “Shqiponjat e Kastriotit” nga Obiliqi fituan vendin e parë me një rezultat bindës nga vendi i dytë që ishte Serbia.

Këto gara u zhvilluan të premten dhe të shtunën në Maqedoninë e Veriut.