Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Kosova me një mungesë kundër Frankfurtit dhe Werderit

17:53 | 5 Mars 2015

Përfaqësuesja e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll, do të ketë një mungesë për ndeshjet miqësore që do të luhen këtë muaj, kundër Frankfurtit dhe Werder Bremenit.

Për Kosovën, në miqësoren kundër Frankfurtit dhe Werderit do të mungojë mbrojtësi që luan për skuadrën e Sandhausenit, Leart Paqarada.

Lojtari në fjalë vuan nga një lëndim dhe do të jetë jashtë fushave të lojës për disa javë, shkruan Gazeta Olle.

Përndryshe, miqësorja e Kosovës kundër Frankfurtit dhe Werder  Bremenit do të luhet më 24 respektivisht 27 mars.

Përndryshe, pjesa tjetër e skuadrës është e gatshëm për lojë, duke përjashtuar këtu Ilir Azemin i cili është jashtë fushave për disa muaj, për shkak të aksidentit që pati me veturën e tij.