Koeman: E doja Wijnaldumin te Barça, por marrëveshja dështoi në fund

Ish-trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, e ka pranuar se ka qenë i interesuar për të nënshkruar me mesfushorin Georginho Wijnaldum. Në një intervistë të dhënë së fundi, tekniku holandez u shpreh se presidenti ndërhyri në këtë pjesë dhe lojtari iu bashkua Paris Saint Germain. Sipas tij, presidenti i atëhershëm e vonoi operacionin “Ronald Koeman: “Po,…

Sport

21/09/2022 21:00

Ish-trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, e ka pranuar se ka qenë i interesuar për të nënshkruar me mesfushorin Georginho Wijnaldum.

Në një intervistë të dhënë së fundi, tekniku holandez u shpreh se presidenti ndërhyri në këtë pjesë dhe lojtari iu bashkua Paris Saint Germain.

Sipas tij, presidenti i atëhershëm e vonoi operacionin

“Ronald Koeman: “Po, doja Wijnaldum në Barça, por marrëveshja dështoi sepse presidenti donte të më bezdiste më shumë sesa të sillte një lojtar. Ai vonoi operacionin dhe Wijnaldum iu bashkua PSG-së në fund”, përfundoi ai. /Lajmi.net/