Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Kjo mënyrë e pastrimi të pishinës bëhet virale, funksionoi me të vërtetë

9:20 | 5 Prill 2020

Nëse keni një pishinë në shtëpinë tuaj, atëherë ju e kuptoni se sa e vështirë është për tu pastruar.

Të gjithë e dinë që pastrimi i anëve dhe shtimi i klorit është një metodë e rregullt, por të gjithë e dinë gjithashtu se në një moment pishina juaj do të duket e tmerrshme, transmeton lajmi.net.

Por, një grua ndau sekretin e saj për pastrimin e pishinës dhe i mahniti të gjithë.

Lisa Pack është 49-vjeçare, dhe ajo kalon javë për të pastruar pishinën. Kjo gjyshe nga Ohio gjen një mënyrë të shpejtë për të pastruar pishinën e saj shumë lehtë.

Ajo gjeti këshillat në një postim në Facebook, dhe gjithçka që ju nevojitet është një gomë e Mr. Clean Magic. Ju vetëm duhet ta vendosni atë në kovën e pishinës, dhe shkuma do të bëjë punën e saj.

Sa herë që pishina bëhet e gjelbër dhe e vrenjtur, kjo grua hodhi një gomë magjike në pishinë. Kjo është e gjitha.

Këtu janë disa këshilla shtesë!

Thjesht mbështillni disa pantallona të gjera të vjetra rreth shportës së skermave në mënyrë që të pastroni pishinën tuaj shumë më mirë. Nëse keni një filtër në pishinën tuaj, për ta mbajtur pishinën tuaj të pastër, duhet të përdorni tokë diatomaceous.

Qirinjtë citronella janë në gjendje të heqin qafe ujërat dhe bletët, ose mund të mbillni limon. Përdorni lëng gëlqereje ose uthull për të hequr njollat. /Lajmi.net/