Këto janë datat kur Kosova i zhvillon ndeshjet në kualifikimet për Kampionatin Evropian

Kosova ka mësuar sot kundërshtarët për kualifikimet në Kampionatin Evropian.

Sport

02/12/2018 22:44

Përfaqësuesja e Kosovës nuk do të ketë punë të lehtë në kualifikimet për EURO 2020, pasi do të përballet me kombëtare që kanë shumë përvojë.

Përfaqësuesja jonë do të përballet në Grupin A me Anglinë, Republikë e Çekisë, Bullgarinë dhe Malin e Zi, raporton “lajmi.net”.

Ndeshja e parë në kualifikimet për Kampionatin Evropian do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova do ta pret Bullgarinë më 25 mars 2019, ndërsa ndeshja e dytë do të jetë më 7 qershor të po këtij vitit ndaj fqinjit tonë, Malit të Zi.

Ndeshja e tretë do të jetë ndaj Republikës së Çekisë më 7 shtator të vitit 2019, ndërsa ndeshja e katërt është ajo ndaj Anglisë, më 10 shtator.

Pas këtyre ndeshjeve, fillojnë edhe ndeshjet kthyese, e që në ndeshjen e fundit të Grupit A, ‘Tre Luanët’ do të jenë në vendin tonë, e që do të zhvillohet më 17 nëntor të vitit 2019. /Lajmi.net/