Ja si votuan Kosova dhe Shqipëria për Topin e Artë

France Football ka publikuar votat e jurisë për Topin e Artë.

Sport

04/12/2018 10:42

Luka Modric e fitoi Topin e Artë në Paris, ndërsa France Football ka publikuar votat që e përcaktuan fituesin.

Kosova dhe Shqipëria, kanë dhënë votat e tyre për ceremoninë më të madhe në futboll, përcjell “lajmi.net”.

Nga Kosova ka votuar gazetari i RTV 21, Bajram Shala, ndërsa nga Shqipëria, Besnik Dizdari.

Gazetari kosovar i ka dhënë votat maksimale Modricit, ndërsa ai shqiptar ka votuar për Griezmannin.

Më poshtë mund t’i shikoni votimet e tyre. /Lajmi.net/