Italdesign dhe Nissan sjellin një makinë spektakolare (Foto) – Lajmi.net
Italdesign dhe Nissan sjellin një makinë spektakolare (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 15:04, 5 July 2018
Italdesign ka zhvilluar dhe ndërtuar makinën Nissan GT-R50.

Një sportive unike, e bazuar në Nissan GT-R NISMO, që do të prezantohet në Europë në korrikun e vitit 2019.

Dizenjo është bërë nga Nissan Design Europe dhe Nissan Design America. Në pjesën e pasme bie në sy gjerësia e madhe e këtij mjeti.

Përsa i përket motorit, Nissan GT-R50 ka një V6 VR38DETT prej 3,8 litrash dhe 720 kuaj fuqi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO