Isco do të largohet nga Reali, do të vendosë nëse do ta lë klubin në janar apo si agjent i lirë në verë

14:53 | 22 Nentor 2021

Isco është i vendosur të zgjedhë mes një largimi në janar ose agjencisë së lirë verën e ardhshme pasi lojtari i Real Madrid pret ofertat për t’u larguar nga klubi – ‘Goal’ mund të konfirmojë.

Spanjollit nuk i është ofruar një kontratë e re në Santiago Bernabeu dhe duket se do të largohet në vitin 2022.

Mesfushori 29-vjeçar ka kaluar tetë vitet e fundit të karrierës së tij në librat e Realit, pasi fillimisht u shkëput nga Malaga në 2013.

“LosBlancos” kanë fituar tituj të shumtë vendas dhe evropianë gjatë kohës së Iscos në klub, por ai tani e gjen veten jashtë favorit nën drejtimin e Carlo Ancelotti dhe po i afrohet me shpejtësi gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij.

Mediumi britanik “Goal”, ka mësuar se përfaqësuesit e Iscos po planifikojnë të marrin një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij gjatë muajit të ardhshëm.

Me pak shenja që Reali i ofron kushte të reja, dritarja e janarit do të përfaqësojë shansin e tyre të fundit për të fituar para nga spanjolli.

Isco mund të kërkojë një largim në tregun e dimrit, por ai mund të bëhet një opsion edhe më tërheqës për kërkuesit e mundshëm kur të vihet në dispozicion në një transferim të lirë në fund të sezonit.

Isco mori minutat e tij të parë që nga 25 shtatori në fitoren 4-1 të Realit në Granada në La Liga të dielën.

Mesfushori hyri në fushë për 10 minutat e fundit të lojës, me Ancelottin që e prezantoi atë në aksion, pavarësisht faktit se ai kishte refuzuar udhëzimet nga një prej ndihmësve të tij.

Është raportuar nga ‘Cadena COPE’ dhe ‘Cadena SER’ se Isco-s iu kërkua të ngrohej për më gjatë, por refuzoi, dhe Ancelotti hyri vetëm për të shmangur ndonjë problem më të madh në stol.

Italiani e ka humbur qartë besimin te reprezentuesi spanjoll, karriera e të cilit në Santiago Bernabeu po fillon të mbyllet në mënyrë zhgënjyese. /Lajmi.net/