Hughes: Shaqiri nuk erdhi për para

12:00 | 14 Gusht 2015

Mark Hughes dhe Xherdan Shaqiri

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes ka deklaruar se Xherdan Shaqiri nuk shkoi te skuadra e tij vetëm për para.

Sipas tij Xherdani kishte nevojë të luante më shumë dhe për këtë zgjodhi Stoke Cityn.

”Normalisht se financat gjithmonë përfshihen në një marrëveshje”

”Por ky transferim nuk ka të bëj me paratë. Xherdani dëshiron të luaj më shumë. Ai ishte pjesë e shumë klubeve të mëdha europiane , por nuk kishte minutazhin e duhur”, tha Hughes.