‘Huawei MateBook X Pro’ konkurrencë serioze për Apple – Lajmi.net
‘Huawei MateBook X Pro’ konkurrencë serioze për Apple
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 9:01, 1 March 2018
Huawei bën që përdoruesit e MacBook Pro të mendojnë të zëvendësojnë laptopët e tyre me një Huawei MateBook X Pro, por disa gjëra të vogla ende i japin atij një hezitim.

Pas Huawei ka prezantuar vitin e kaluar me Mate Libri X, grupi kinez paraqet këtë vit pas Mate Book X Pro. Emri i ngjashëm me  Apple është rastësi.

Huawei përpiqet të dalë më mirë se Apple me përmasa më kompakte, një kornizë të hollë të ekranit dhe pajisje të reja, transmeton lajmi.net.
Sipërfaqja nuk mbetet aq e këndshme, e cila ishte bërë nga një aliazh magnez. Por është ende me cilësi të lartë të përpunuar dhe e bën në gjendje të hapur një përshtypje më të mirë sesa MacBook Pro, në veçanti nga korniza shumë e hollë rreth ekranit.

Webcam e fshehur

Ky laptop ka një kamerë të fshehur brenda tastaturës, ajo në pamje të parë të jep përshtypjen e një tasti të zakonshëm, por për t’u aktivizuar ajo duhet të shtypet dhe pastaj ngritet pak lart. /Lajmi.net/

 

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO