Hidhet shorti, Kosova U19 mëson rivalët për kualifikueset e Evropianit 2022-23

11:19 | 8 Dhjetor 2021

Kombëtarja e Kosovës U19 ka mësuar kundërshtarët për kualifikueset në Kampionatin Evropianin 2022-23.

“Dardanët” e rinj renditën në grupin e tretë, me Ukrainën, Suedinë dhe Qipron, shkruan lajmi.net.

Ndeshjet e para do zhvillohen në datat 21, 24 dhe 27, derisa dy skuadrat e para avancojnë në fazën tjetër.

Ndërkohë, Shqipëria ka rënë në grupin 7, me Spanjën, Belgjikën dhe Rusinë./Lajmi.net/