Guardiola thyen rekord negativ në karrierën e tij si trajner

Pas barazimit ndaj West Ham, Pep Guardiola zyrtarisht ka fillimin më të keq të një sezoni në karrierën e tij si trajner.

Sport

25/10/2020 18:28

Barazimi me “Çekiçët” do të thotë që City ka fituar vetëm tetë pikë nga pesë raundet e para, dhe madje edhe më shumë nuk ka gjasa të ketë një diferencë pozitive të golave.

Tani vjen një periudhë e vështirë për “Qytetarët” të cilët në dy muajt e ardhshëm do të luajnë të paktën dy ndeshje në javë dhe Pep duhet të reagojë shumë shpejt, transmeton lajmi.net. 

“Ne tashmë kemi humbur shtatë pikë, që është me të vërtetë shumë. Por ne po vuajmë për një numër arsyesh dhe do të shohim se si shkon sezoni”, tha Guardiola.

Ky është fillimi më i keq i një sezoni për City që nga viti 2014, dhe kalendari i ngjeshur pas një pushimi të shkurtër veror për shkak të virusit korona ka prekur sigurisht ekipin e Guardiola.

Kyle Walker, Rodrigo, Riyad Mahrez dhe Phil Foden janë katër lojtarët e vetëm që kanë qenë në dispozicion për të gjitha ndeshjet e City këtë sezon. /Lajmi.net/