Golashënuesit më të mirë të kualifikimeve për ‘EURO 2016’ (FOTO)

Robert Lewandowski është golashënuesi më i mirë i kualifikimeve për 'EURO 2016'.

Sport

13/10/2015 23:54

Polaku ka realizuar 13 gola në dhjetë ndeshje të luajtura.

Pas tij vjen Thomas Muller me nëntë gola të shënuar në po aq ndeshje për Gjermaninë.

Në top 10 e golashënuesve më të mirë bëjnë pjesë edhe Dzyuba, Ibrahimovic, Dzeko, Rooney, Janko, Lafferty, Fletcher dhe Bale.