Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Gjendet 6 vjeçarja e vrarë pranë trupit të një fqinji

22:43 | 14 Shkurt 2020

Forca e policisë lokale njoftojnë me zemra jashtëzakonisht të rënda për gjetjen e trupit të Faye Marie Swetlik.

Gjashtë vjeçarja e zhdukur Faye Swetlik që jetonte në jug të Karolinës, është gjetur e vrarë pranë kufomës së një fqinji mashkull, njoftoi të enjten policia, raporton “Metro”, transmeton lajmi.net.

Shefi Byron Snellgrove nga Departamenti i Cayce për Siguri Publike, forca e policisë lokale, tha për një konferencë për shtyp se jemi me zemra jashtëzakonisht të rënda që ju njoftojmë se kemi gjetur trupin e Faye Marie Swetlik.

Zëri i Snellgrove u drodh nga emocioni ndërsa bëri njoftim zemërthyer. Trupi i Faye thuhet se u gjet në shtëpinë e një burri që jeton në lagjen e saj, megjithëse autoritetet nuk thanë nëse ai njeri ishte i njëjti individ, trupin e të cilit e gjetën.

Trupi i një njeriu u gjet në lagjen Churchill Heights në Cayce, Karolina e Jugut, por policia nuk ka dhënë asnjë detaj në lidhje me identitetin e burrit ose si ai mund të jetë i lidhur me zhdukjen e Faye.

Snellgrove e quajti hetimin “të rrjedhshëm” dhe tha se nuk ka asnjë rrezik për komunitetin, i cili kishte qenë në bllokim që nga e mërkura.

Policia nuk mori asnjë pyetje pas konferencës së shkurtër të lajmeve. Hetuesit u panë duke kërkuar nëpër kanaçe plehra në Churchill Heights të enjten orë para se të njoftohej se Faye u gjet e vdekur. /Lajmi.net/